03 травня за ініціативи Державної служби якості освіти України та Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» за участі 79 аграрних закладів фахової передвищої освіти пройшла нарада щодо підготовки та реалізації Пілотного проєкту протягом 2023-2025 років з вивчення (моніторингу) якості освіти у ЗФПО. Метою даного проєкту передбачено визначення освітніх втрат, спричинених пандемією COVID-19 та війною російської федерації проти України, шляхом дистанційного тестування здобувачів освіти.
Спікери наради – Тетяна Іщенко, директор Науково-методичного центру ВФПО; Наталія Вітранюк, директор департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої і освіти дорослих; Валентина Заболотна, завідувачка лабораторії методичного супроводу моніторингу якості освіти, детально ознайомили учасників заходу з метою Пілотного проєкту та відповідною нормативною базою, а також представили План заходів підготовки та реалізації даного проєкту, наголосивши на тому, що за результатами дослідження будуть розроблені та впроваджені компенсаторні заходи і інструменти для надолуження втрат в освітньому процесі. Зупинилися на організаційних питаннях та особливостях цьогорічного проведення моніторингу якості освіти у закладах фахової передвищої освіти, технічних вимогах забезпечення якісного зв’язку з учасниками тестування тощо.
![](/media/foto/news/news_20230504_072.jpg)
Наталія Вітранюк акцентувала увагу представників закладів освіти на тому, що метою моніторингу, в першу чергу, є отримання об’єктивних даних про якість фахової передвищої освіти та забезпечення органів державної влади і громадськості статистичною й аналітичною інформацією. Натомість керівники закладів фахової передвищої освіти отримають змогу надавати свій відгук про найбільш ефективні форми компенсаторних інструментів задля зменшення освітніх втрат.
![](/media/foto/news/news_20230504_074.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230504_076.jpg)
За результатами вивчення буде сформовано щорічну доповідь про якість фахової передвищої освіти та її відповідність завданням сталого інноваційного розвитку суспільства.
![](/media/foto/news/news_20230504_078.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230504_080.jpg)
То ж, бажаємо усім учасникам Пілотного проєкту плідної підготовки та успішного складання тестування!
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи