18 травня 2023 року у Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Студентська освіта та наука в контексті глобальної трансформації суспільства» за такими тематичними напрямами:
1. Самостійна та наукова робота студентів як засіб підвищення якості підготовки фахівців.
2. Прикладні та фундаментальні питання природничих наук.
3. Військово-патріотичне та спортивне виховання в Україні та світі.
4. Питання соціально-економічного та гуманітарного розвитку країни.
5. Сучасні інформаційно-комунікаційні технології в освіті.
6. Цифрові технології в енергетиці, автоматиці та робототехніці.
7. Перспективи та тенденції розвитку конструкцій, ремонту і технічного сервісу сільськогосподарської техніки.
8. Роль транспортної системи для розвитку сучасної економіки: вітчизняний та закордонний досвід.
Розпочала роботу конференції та привітала її учасників директор коледжу Олена Литовченко, зазначивши, що участь у подібних заходах є одним з видів здійснення наукової діяльності студентської молоді та дозволяє набути корисного досвіду щодо роботи з різноманітними інформаційними джерелами, підготовки презентацій та безпосереднього виступу на публіці.
![](/media/foto/news/news_20230518_122.jpg)
Програма конференції налічувала понад 78 наукових доповідей від представників дев’яти закладів вищої та фахової передвищої освіти семи регіонів України.
![](/media/foto/news/news_20230518_124.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230518_126.jpg)
Під час конференції доповідачами були розкриті питання щодо впливу війни на міграційні процеси в Україні; студентського наукового гуртка як складової науково-дослідної роботи здобувачів освіти; самостійної та наукової роботи студентів як засобу підвищення якості підготовки молодших бакалаврів; самостійної роботи студентів як невід’ємної частина освітнього процесу здобувачів професійної освіти; проблем якості води в сільських місцевостях; екологічних наслідків військової агресії для України; системи фізичного виховання в Україні; інформаційної гігієни в умовах гібридної війни; особливостей формування капіталу у підприємствах агропромислового комплексу; особливостей еколого-економічних аспектів природокористування; стану найбільших вітрових електростанцій України, що опинились на тимчасово окупованій території; прогнозів та перспектив економічного відновлення України; штучного інтелекту та його застосування в освіті; розвитку технологій мікроелектроніки: від перших транзисторів до сучасних мікропроцесорів; ролі інформаційних технологій у сучасній освіті тощо.
![](/media/foto/news/news_20230518_128.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230518_130.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230518_132.jpg)
З точки зору змісту, конференція відрізнялася виключно широким колом питань і достатньо професійним рівнем її учасників. Усі присутні ділилися результатами власних досліджень та переймали досвід інших учасників.
![](/media/foto/news/news_20230518_134.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230518_136.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230518_138.jpg)
Щиро дякуємо студентам і викладачам, які приймали участь в організації та проведенні конференції.
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи
![](/media/foto/news/news_20230518_140.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230518_142.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230518_144.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230518_146.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230518_148.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230518_149.jpg)