23 травня Україна вшановує пам’ять всіх Героїв, які боролися за суверенітет і незалежність нашої країни та зараз виборюють нашу свободу, територіальну цілісність та право жити у вільній, незалежній державі.
Ідея цього свята виникла у міжвоєнні роки в середовищі українських націоналістів з метою вшанування пам’яті борців, які відстоювали незалежність та вільний вибір України. Дата 23 травня була вибрана з огляду на те, що 23 та
25 травня були вбиті лідери українського визвольного руху Євген Коновалець та Симон Петлюра. Також у травні за суперечливих обставин у Києві загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський.
![](/media/foto/news/news_20230523_003.jpg)
День Героїв – це день пам’яті всіх українців та українок, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, свято величі духу українського народу за волю України та є символом його незборимості.
Нові часи формують і нові традиції. Сьогодні День Героїв – це не лише можливість вшанувати пам’ять загиблих за волю України, але й звернути увагу на живих героїв, які здобувають перемогу над ворогом і над собою, продовжують розвивати Україну, показуючи приклад.
![](/media/foto/news/news_20230523_005.jpg)
24 лютого 2022 року в Україну прийшла страшна біда, прийшла війна. Російський агресор вбиває наших дітей, мирних людей, нищить наші оселі, церкви, цілі міста. Війна докорінно змінила свідомість людей, всю систему цінностей. Кращі з нас пішли захищати свою землю зі зброєю в руках. По всій країні набрав розмаху потужний волонтерський рух, всі працюють на Перемогу, на підтримку Збройних сил України.
У теперішніх умовах повномасштабної війни з агресором Україна вкотре демонструє незборимість української нації, велич духу українських вояків – борців за волю України.
![](/media/foto/news/news_20230523_007.jpg)
Сучасні Герої та Героїні України на різних фронтах і напрямках щоденно захищають Україну й український народ від рашистського режиму, збройних сил російської федерації.
Серед викладачів та студентів Ніжинського фахового коледжу НУБіП України чимало тих, які добровільно пішли захищати територіальну цілісність України, серед них: керівник фізичного виховання коледжу, голова циклової комісії з фізичного виховання Юрій Булавенко, випускники Атрем Ільченко і Валерій Мороз, батьки та брати наших студентів, які боронять незалежність України та наш спокійний сон: Іван Кедун, Володимири Швець, Ігор Корпан, Ярослав Сліпак, Павло Чеплієвський.
![](/media/foto/news/news_20230523_009.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230523_014.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230523_012.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230523_016.jpg)
Схилімо голову перед іменами та подвигами тих героїчних Захисників, які віддали своє життя за Україну, її свободу! Серед таких героїв студенти і співробітники нашого закладу: Владислав Крижановський, Олександр Кійков, Андрій Закаврашний, Віктор Піюк. Світла пам’ять нашим героям!
![](/media/foto/news/news_20230523_017.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230523_018.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230523_019.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230523_020.jpg)
Добра і щастя кожній родині, а всім нам – єдності, мужності й віри у нашу перемогу.
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Ганна Ковтун,
культорганізатор коледжу