Студенти першого курсу спеціальності «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» групи ПН231 у супроводі класного керівника Віктора Горбача здійснили екскурсію до Музею «Ніжинська поштова станція».
Науковий співробітник музею Ірина Радей розповіла, що місто Ніжин має славні поштові традиції і зберігся комплекс будівель самої поштової станції, який являється історичною пам'яткою архітектури XVIII століття. У XVII-XVIII століттях місто Ніжин було одним із найбільших торговельних міст Лівобережної України і через нього проходили головні поштові тракти на Київ, Ригу, Полтаву, Крим.
![](/media/foto/news/news_20231205_032.jpg)
![](/media/foto/news/news_20231205_034.jpg)
Експозиція музею демонструє розвиток пошти: серед експонатів можна побачити мапи, документи, журнали, листи, картини, світлини, марки, свічники, макети диліжансів, саквояжі, праски та багато іншого. Одна з кімнат відтворює робоче місце наглядача поштової станції та місце для відпочинку подорожніх. Тут зупинялося багато видатних особистостей: Тарас Шевченко, Григорій Сковорода, Микола Гоголь, Михайло Глінка та інші.
![](/media/foto/news/news_20231205_036.jpg)
![](/media/foto/news/news_20231205_038.jpg)
Під час екскурсії також відбулася зустріч з Сергієм Святним – ніжинським майстром із різьблення по дереву, який творить у жанрі народної іграшки, музичних інструментів та традиційного чернігівського посуду. У виставкому залі було представлено багато виробів різьбяра, створених з дерева, які дуже зацікавили студентів.
![](/media/foto/news/news_20231205_040.jpg)
![](/media/foto/news/news_20231205_041.jpg)
Щиро вдячні адміністрації і співробітнику музею Ірині Радей за цікаву і змістовну екскурсію.
Віктор Горбач,
класний керівник академічної групи