23 січня на базі ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» розпочали роботу науково-методичні практичні семінари для педагогічних працівників, які проводяться в закладі уже 14 рік поспіль.
Цикл семінарів присвячений висвітленню психолого-педагогічних аспектів сучасної освіти, педагогічним інноваціям у сфері фахової передвищої освіти та розвитку інтелектуального потенціалу викладачів.
Захід об’єднав близько 60 учасників: викладачів нашого закладу освіти, науковців Національного університету біоресурсів і природокористування України, представників різних організацій і установ.
Привітала учасників із початком роботи семінарів директор коледжу Олена Литовченко та зазначила, що проведення подібних заходів на базі коледжу не просто стало доброю традицією, а й нагодою для обміну досвідом та можливістю підвищити свій фаховий і загальнокультурний рівень. Також звернула увагу присутніх на те, що цього року цикл семінарів присвячений 126 річниці Національного університету біоресурсів і природокористування України та
10 річниці Ніжинського фахового коледжу НУБіП України.
![](/media/foto/news2024/news_20240123_001.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240123_003.jpg)
У ході роботи першого дня семінарів запрошені колеги з базового університету: доктор технічних наук, професор кафедри конструювання машин і обладнання НУБіП України Юрій Ромасевич та кандидат технічних наук, доцент кафедри нарисної геометрії, комп'ютерної графіки та дизайну НУБіП України Андрій Несвідомін розповіли про організацію наукової і міжнародної діяльності в університеті, яким чином колективи кафедр долучаються до різноманітних проєктів, а також поділилися досвідом щодо можливих тематик і підготовки заявок наукових проєктів, вимог для розміщення матеріалів у наукометричних базах, можливостей участі викладачів і студентів коледжу в міжнародних грантах, проходженні стажування, практик тощо.
![](/media/foto/news2024/news_20240123_005.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240123_007.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240123_009.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240123_011.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240123_013.jpg)
На послугах Державної служби зайнятості для зайнятого населення, у тому числі видачі ваучерів на навчання та мікрогрантів для відкриття власної справи зупинилася начальник відділу рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості Наталія Головенко. Також акцентувала увагу присутніх на тому, що відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» визначено, що з метою розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності деякі категорії громадян мають право на одноразове отримання ваучера за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.
![](/media/foto/news2024/news_20240123_015.jpg)
Не залишили без уваги і особливо актуальні сьогодні питання щодо роботи з молоддю в умовах воєнного стану. З роботою Ніжинського молодіжного центру та широким спектром його діяльності ознайомила директор Анжела Тимченко. Розповіла, що найголовнішим покликанням центру є сприяння соціалізації та самореалізації молоді; її інтелектуальному, моральному та духовному розвитку, реалізації творчого потенціалу; національно-патріотичному вихованню молодого покоління; популяризації здорового способу життя; працевлаштуванню молоді та зайнятості у вільний час. Поділилася викликами, з якими довелося стикнутися на початку повномасштабної війни, звідки зі своєю командою брали ресурси, щоб не тільки триматися самим, але й допомагати людям, тому що запити були надзвичайно великими. На сьогодні центр має дуже багато відвідувачів, коло яких розширюється щодня, а з цим пов’язана і потреба в помічниках. Тому, користуючись нагодою, директор запросила до співпраці активних і комунікабельних студентів нашого коледжу, які також є постійними учасниками різноманітних заходів і проєктів молодіжного центру.
![](/media/foto/news2024/news_20240123_017.jpg)
Не перший рік до роботи методичних семінарів долучається доктор психологічних наук, професор кафедри психології НУБіП України Віталій Шмаргун, який цьогоріч поділився проблемами, що найбільше турбують людей під час воєнного стану і з якими вони звертаються до психологів, а також надав ряд важливих практичних порад щодо психологічного забезпечення навчання в умовах війни та зниження продуктивності.
![](/media/foto/news2024/news_20240123_019.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240123_020.jpg)
Підняла проблему широкого застосування нецензурних слів та фраз викладач циклової комісії спеціальних економічних дисциплін Наталія Потопальська, зауваживши, що в умовах війни, на превеликий жаль, нецензурні висловлювання стали напівлегальними і активно використовуються офіційними представниками влади, ЗМІ та соцмережами, що дуже негативно впливає на виховання підростаючого покоління.
З власними дослідженнями та спостереженнями щодо широкого використання сучасною молоддю різноманітних наркотичних засобів і тютюнопаління ознайомив учасників заходу голова циклової комісії з фізичного виховання Павло Марущак.
![](/media/foto/news2024/news_20240123_022.jpg)
Актуальність представлених доповідей викликали жваві обговорення та ряд запитань з боку учасників семінарів. Подібний обмін думками і досвідом фахівців безперечно здійснює позитивний вплив на кожного співробітника закладу освіти, адже упродовж 4 годин семінару учасники заходу отримали багато практичних кейсів.
Змістовні виступи доповідачів укотре підтверджують: творчий підхід до своєї справи – запорука успіху.
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи