8 травня в Україні та світі відзначають День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.
У світлі сучасної боротьби українського народу за свою незалежність, вшановуючи подвиг нинішніх Захисників і Захисниць в Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України було організовано круглий стіл «Герої завжди поміж нас», присвячений пам’яті полеглих Героїв – Захисників Ніжинщини. Серед учасників заходу – студенти і викладачі коледжу, батьки одного із загиблих воїнів Єсипенка Олександра.
![](/media/foto/news2024/news_20240508_042.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_044.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_045.jpg)
Звичайно, цього заходу могло б ніколи і не відбутися, якби ще у 2014 році росія не анексувала Автономну Республіку Крим та не розв’язала війну на Донбасі, а згодом, у лютому 2022 року, повномасштабно не вторглася на територію нашої країни.
Саме тоді, ще 10 років тому, на захист Батьківщини стали наші добровольці – відважні люди з великими добрими серцями, справжні патріоти України. У 2022 році армія Захисників і Захисниць значно збільшилася, оскільки в небезпеці опинилася вся країна. Тримаючи стрій і не даючи ворогу захопити наші міста і села, загинуло багато наших воїнів, віддавши найцінніше – своє життя. Їхня доля загорілась зіркою і згасла… Проте вони навіки залишаться нашими Героями, нашими Янголами-охоронцями.
Щоб нагадати та вшанувати пам’ять кожного з них, студенти коледжу в якості індивідуальних проєктів зібрали інформацію про Захисників Ніжинщини, яку представили увазі учасників круглого столу. Звичайно захід нікого не залишив байдужим: були і сльози, і хвилювання, і скорбота, адже слухаючи про долі Захисників – наших земляків, серця переповнювали сум втрати та неймовірна гордість і вдячність Захисникам, завдяки яким наше повсякденне життя є можливим, та їх батькам, що виховали справжніх патріотів Батьківщини.
Згодом усі матеріали, зібрані студентами, будуть залучені до формування «Книги пам’яті».
![](/media/foto/news2024/news_20240508_048.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_051.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_054.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_057.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_060.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_063.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_066.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_069.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_072.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_075.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_078.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_081.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240508_082.jpg)
Микола Стрикун,
викладач дисципліни «Захист України»